Ajurweda dla zdrowia

Co to Ajurweda dla zdrowia?

Ajurweda dla zdrowia czy też Ayurveda,  jest jedną z najstarszych znanych nauk medycznych. Świadczą o tym wpisy w księgach wedyjskich, które są najstarszymi zapisami kultury człowieczej. Ajurweda od 1979 roku jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia jako idea zdrowia oraz terapii.

Czemu więc Ajurweda dla zdrowia:

  1. Wiedza, jaka liczy nieomalże 5000 lat.
  2. Interesująca oraz mądra nauka mówiąca jak zdrowo i pomyślnie żyć
  3. Może skorzystać z niej każdy.
  4. Ajurweda jest holistyczna i globalna – patrzy na wszystkie poziomy człowieka.
  5. Daje rozległą świadomość, siebie, własnego ciała.
  6. Jak się ją przyjmie, ugości – przynosi zdrowie i radość.
  7. Ajurweda to zgoda człowieka z naturą.

Dlatego Ajurweda, jest również określona „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to rosnącym zamiłowaniem mieszkańców Zachodu, jacy szukają i praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania witalności i jego leczenia, którym Ajurweda niewątpliwie jest.

ajurweda dla zdrowiaGłównym celem ajurwedy dla zdrowia jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz leczyć choroby chorych” Charaka Sutra Samhita. To znaczy, że jej zamiarem jest osiągnięcie zdrowia poprzez dążność do stanu równowagi i harmonii, lecz nie przez złagodzenie objawów choroby, ale uwzględniając wszystkie atrybuty życia – fizyczne, umysłowe i duchowe. Właśnie w tym tkwi blask oraz czar Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system zdrowia – na początek przetestuj zioła ajurwedyjskie, które można kupić w sklepie Ajurweda dla zdrowia. Ajurweda jest wiedzą w pełni oddaną zdrowiu, jaka uczy jak na co dzień o nie zadbać na przeróżnych płaszczyznach, a też jest nauką mówiącą jak zwalczać choroby, kiedy się pojawią i jak zagwarantować sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest zagmatwana, ale w pewnych momentach na początku ma prawo sprawić komplikacje, albowiem potrzebuje od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska i zioła ajurwedyjskie są w zasadzie skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W przypadku schorzeń największy rezultat osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W wypadku zaawansowanych niedogodności o wiele bardziej łagodzi efekty uboczne i redukuje czas rekonwalescencji. Wykorzystuje ona prawdziwe sposoby leczenia. W największym stopniu legendarne to ziołolecznictwo, rekomendowana herbata ajurwedyjska, zabiegi dezynfekujące w tym masaże ajurwedyjskie, porządnie dobrana dieta, prawidłowy sposób jedzenia posiłków, zmiana stylu życia, odpoczynek i rozluźnienie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, ćwiczenia oddechowe, pracę z emocjami.

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w naturze składa się z pięciu elementów: przestrzeni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. Po pewnym czasie te elementy łączą się ze sobą, tworząc trzy podstawowe przymiotniki, które w Ajurwedzie oznaczamy „doshami”. Posiadamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzętach, a też w nas. Każda dosza posiada swoje reprezentatywne cechy, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn jakie ją zaburzają, skłonności do chorób, sposoby ich balansowania.W stanie naturalnym nasze dosze pracują w równowadze, wiemy wówczas, że jesteśmy zdrowi i radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone lub podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Pragniesz więcej?

Wybierz więc Ajurwedę dla zdrowia.