Tradycja tortu weselnego

Tradycja tortu weselnego – jak go dekorować?

Od wielu już lat wzorcem na nieomalże dowolnym weselu jest obecność tortu, śmiało można powiedzieć, że to tradycja tortu weselnego.  Przeważnie w późnych porach wieczornych, przy akompaniamencie muzyki przygotowana jest ta niespodzianka. Goście weselni z ciekawością oraz zainteresowaniem wyczekują na tę chwilę. Stanowi ona niedrobną atrakcję jakiejkolwiek tego rodzaju dużej uroczystości. Bez względu czy jest to ślub na ponad sto osób czy przyjecie w gronie rodziny organizatorzy wesela przykładają do jakości tortu ślubnego kolosalna wagę. Torty i figurki na tort weselny mają swą konkretną symbolikę oraz znaczenie.

Tort weselny jak i gdzie

Tort weselny umieszczany jest zawsze na honorowym centralnym miejscu pośród zgromadzonych gości bo to tradycja tortu weselnego. Nowożeńcy samodzielnie kroją pierwszy kawałek oraz częstują się nim wzajemnie. Ma im to dostarczyć szczęście, jest ikoną słodyczy oraz bogactwa w przyszłym życiu małżeńskim. W następnej kolejności każdy z gości wezwanych na tę uroczystość otrzymuje kawałek tortu weselnego żeby wspólnie świętować wraz z młodą parą. Im większym kunsztem cukierniczym okaże się ta niespodzianka, tym poprawniejsze wrażenie i zadowolenie zostanie zdobyte poprzez osoby kosztujące tego specjału. Dostatnia propozycja cukiernicza odnośnie tortów weselnych jest podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na doborowe specjały. Młodzi małżonkowie przykładają do tego coraz pokaźniejsze znaczenie.

Wzór i kształt tortu weselnego

Spośród dziesiątków wzorów, kształtów, kolorów oraz smaków wybierają ten, który najwierniej spełnia ich oczekiwania. Chwilowo torty weselne oraz figurki na tort weselny ukierunkowane są również pod względem pory roku w jakiej odbywa się wesele. Wiosną proponowane są wyroby nawiązujące do specyfiki tej pory. Cukiernicy przystosowują typ ciasta oraz masy do temperatury oraz klimatu. W większości wypadków lekkie i śmietanowe torty, z lekką masą proponowane są na tę uroczystość. Motywem głównym są wiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, krokusy, stokrotki czy konwalie. Są tam również figurki na tort weselny. Wybitnie popularnym jest, aby powielać na torcie weselnym motywy i desenie używane w bukiecie ślubnym panny młodej, dekoracji sali lub tematu kluczowego uroczystości. Wiosenny tort w większości wypadków wykonywany jest w zrozumiałej, pastelowej kolorystyce, przeważają natomiast rozkoszne owocowe smaki.