Leczenie pijawkami – Czy to jest skuteczne?

Skuteczne leczenie pijawkami lekarskimi

Medycyna sięga korzeni ludzkości oraz w wielu przypadkach dzisiaj powracamy do metod, jakie były użytkowane już w starożytności. Mało kto zdaje sobie kwestię z tego, że już dawniej wiedza odnośnie do leczenia była de facto gigantyczna, a dziś jest po prostu szersza oraz bardziej precyzyjna. Na szczęście umiemy już korzystać z wiedzy uzyskanej przez naszych przodków, a nie jedynie bazować na tym, co odkrywamy w dzisiejszych czasach. Porządny przykład to pijawki lekarskie – coraz to częściej selekcjonowana, ciesząca się popularnością opcja. Jest to pewnego rodzaju powrót do przyrody i korzystanie z jej dobroci.

Czym są pijawki medyczne?

Te krągłe, czarne z wyglądu stworzenia są nam znane już od starożytności. Ich zasięg występowania obejmuje ogromną część Europy. Otoczenie ich pojawiania się to płytkie zasobniki wody stojącej oraz słodkiej. Sprzyjające są muliste dna oraz gęsto dojrzewająca trzcina. Ich cylindryczne, grzbietowo spłaszczone ciało jest złożone z ponad trzydziestu segmentów, jakie kończą się otworem gębowym z okrągłą przyssawką. Pijawka lekarska to stworzenie pasożytnicze, które żywi się krwią kręgowców – jeden osobnik będzie w stanie wyssać oraz magazynować przez jakiś czas od dziesięciu do piętnastu mililitrów krwi. Interesujący temat, taki jak pijawki lekarskie Chorzów jest rozwijany w wielu książkach i artykułach, a zagłębienie się w jego detale zezwala pozyskać w samej rzeczy należytą wiedzę.

Jak wygląda leczenie pijawkami lekarskimi?

Pijawki wywodzące się z ich miejsc naturalnych nie są stosowane w medycynie ze względu na niebezpieczeństwo przenoszenia przez nie schorzeń oraz pasożytów. Do leczenia nowoczesnego użytkuje się tylko specjalnie hodowane osobniki, jakie naprawdę będą w stanie działać na człowieka tylko w pożądany sposób. Kurowanie pijawkami to tak zwana hirudoterapia, która ma okazję być przeprowadzana wyłącznie przez osobę wykształconą w tym kierunku. Pijawka zawiera w własnej ślinie ponad sześćdziesiąt białek, jakie działają pozytywnie na organizm ludzki w tym na problemy dermatologiczne. Zastosowanie pijawek działa przeciwzakrzepowo,  obniża ciśnienie tętnicze, zmniejsza obrzęk, lub również przyspiesza gojenie się ran – naturalnie to tylko parę z najważniejszych korzyści. Na tego typu zabieg wolno zapisać się na stronie internetowej pijawki-lekarskie.com.pl – gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej, lecz zachęcamy do skorzystania wszystkich z okolic. Jeśli Wasze miejsce zamieszkania to Bytom – gorąco zapraszamy. Należałoby skorzystać, bo pijawki mogą być w samej rzeczy dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

leczenie pijawkami