Pokazujemy sekrety użycia porcelany!

porcelanyDla dużej grupy posiadaczy domów proces doboru zastawy stołowej jest bardzo ekscytującym zadaniem. Obojętnie od tego, czy zastawa stołowa jest ofiarowana do regularnego powszedniego użytku, czy też jest dedykowana na właściwe spotkania, świąteczne posiłki oraz kolacje, należy wziąć pod uwagę kilka spraw jej użytkowania.

Jeśli chodzi o dobrą zastawę z porcelany,  jest to coś unikalnego – tym bardziej, to naturalnie dzięki wielkiemu wyborowi bardzo dobrych marek, kolorów oraz typów. Skutkiem tego nikt nie powinien posiadać problemu z tym, jak wybrać słuszny zestaw, jaki jest w stanie spełnić wszystkie, indywidualne wymagania. Kłopoty są w stanie się zacząć w czasie, gdy zastanawiamy się który element do czego służy. Oto krótki przewodnik o podawaniu na pięknej porcelanie!

Elementy porcelany – co do czego służy?

Na samym początku warto się zastanowić nad tym, z czego powstają te dylematy. Głównie chodzi o to, że porcelanowe zestawy mogą się składać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu detali. Należałoby wiedzieć, jaki do czego służy, ażeby móc je w całości wykorzystać.

Kawa czy herbata? Czajnik czy imbryk? Z porcelany?

Oba naczynia służą do zaparzania herbaty, jak i kawy. Mają podobną formę i kształt, jakie sprzyjają procesowi zaparzania – skutkiem tego nieprzydatne są wielkie dylematy. W każdym wypadku wybieramy perfekcyjne rozwiązanie dla zaparzania, lepsze od jakichkolwiek innych materiałów, albowiem porcelana prędzej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło, co ma niebanalne przetłumaczenie na przyjemność spożywania napojów.

Poza tym w zestawie z porcelany odnajdujemy inne dobroci o oczywistym zastosowaniu:

  • kartoflanka,
  • filiżanki,
  • czajnik z podgrzewaczem,
  • podstawki,
  • talerze deserowe,
  • cukiernica,
  • dzbanek
  • czajnik.

Na czym podawać przekąski? Na żadnym z powyższych! Do tego celu zaprojektowany jest znajdujący się w porcelanie rawier, innymi słowy nic innego jak półmisek, jakiego nazwa pochodzi z języka francuskiego. Po zrobieniu rozeznania w internecie zauważyliśmy, że sporo atrakcyjnych artykułów można znaleźć pod tym linkiem: http://www.ajmara.pl/porcelana-serwisy-obiadowe-12-osobowe.html . Całkiem interesujące pomysły na prezent jak i pomysły użytkowe. Polecamy. Kto wie, kiedy będzie trzeba z niej skorzystać!