Masaż balijski w Katowicach

Masaż balijski w KatowicachMasaż balijski w Katowicach jest jedną z powszechnych technik stosowanych w masażach balijskich jest akupresura, która wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Zgodnie z teorią, istnieją różne punkty spustowe wokół ciała, które należy nacisnąć, aby usunąć blokady w meridianach, ścieżkach w ciele, aby energia mogła płynąć. Masażysta używa rąk, stóp i łokci do wywierania nacisku. Ta technika jest podobna do popularnej akupunktury, ale nie wymaga użycia igieł.

Uważa się, że akupresura ma wiele wspaniałych korzyści, wiele osób zauważa, że pomaga w nudnościach, bólach pleców i bólach głowy. Mówi się również, że wywieranie nacisku uwalnia endorfiny i pomaga zwalczać stany zapalne w organizmie. Niektóre badania sugerują, że może być również pomocne w przypadku depresji i lęków.

Jedna z głównych technik tradycyjnego masażu balijskiego obejmuje rolowanie, ugniatanie i głaskanie skóry, serię specjalnych ruchów dłoni, które mają na celu uwolnienie napięcia mięśni.

Masaże balijskie w Katowicach zwykle rozpoczynają się i kończą ruchami głaszczącymi, przesuwając dłonie po skórze. A do rolowania skóry masażyści używają kciuków i palców, aby odciągnąć skórę od tkanki i zwinąć ją do przodu. Odbywa się to na suchej skórze, w przeciwieństwie do głaskania, które często robi się za pomocą olejków. Na koniec ugniatanie wykonuje się całą dłonią, ściskając, rolując i ściskając pod spodem tkankę miękką.

Rolowanie, ugniatanie i głaskanie skóry to techniki popularne nie tylko w masażu balijskim. Są one często stosowane w fizjoterapii ze względu na szereg korzyści zdrowotnych, jakie mają zapewniać. Techniki te pomagają uwolnić napięcie mięśni, zwiększyć elastyczność ciała i zmniejszyć ból. Nie zdziw się, jeśli później poczujesz się bardziej zrelaksowany i elastyczny.

Masaż balijski to doświadczenie całego ciała, które obejmuje wiele technik ręcznych, a także delikatne rozciąganie. Masażyści subtelnie pchają różne części ciała, aby rozciągnąć znajdujące się tam mięśnie. Zginają twoje stopy i nogi, pociągają za ręce i kręcą głowę. Wszystko to jest delikatne i miękkie, nie tak intensywne jak w słynnym tajskim masażu.

Rozciąganie mięśni podczas masażu zwiększa dopływ tlenu do ciała i sprawia, że stajesz się bardziej zrelaksowany i elastyczny. Powinno to pomóc w bólach dolnej części pleców i poprawić zakres ruchu. Mówi się, że inne korzyści obejmują zapobieganie urazom, poprawę postawy oraz zmniejszenie stresu i niepokoju.

Masaż balijski w Katowicach inne techniki

Inną powszechną techniką w masażu balijskim jest perkusja i nie mamy na myśli typu muzycznego! Tutaj jest to ruch ręki podobny do uderzenia w bęben.

W słowniku masażu perkusja odnosi się do metody bicia i uderzania powierzchni skóry naprzemiennymi rękami. Choć brzmi to źle, nie jest bolesne i nie powoduje żadnych obrażeń. W rzeczywistości technika perkusji na Bali jest bardzo subtelna i lekka. Wykonywany jest najczęściej na plecach, nogach i stopach bez konieczności stosowania olejków.

Tradycyjny masaż balijski to forma terapii wywodząca się z wyspy Bali w Indonezji. Ale współczesne balijskie rytuały masażu wywodzą się z mieszanki ajurwedy, medycyny alternatywnej z Indii, tradycyjnej medycyny chińskiej i starożytnych technik indonezyjskich.

Olejki eteryczne stosowane w masażach balijskich przypominają rytuały wykonywane w masażach ajurwedyjskich w Indiach. Metoda akupresury była jednak stosowana w starożytnych Chinach od tysiącleci.

Połączenie tych technik skłoniło niektórych do stwierdzenia, że masaż balijski oferuje niesamowite połączenie różnych korzyści dla ciała i umysłu.

Gdzie wykonać Masaż balijski w Katowicach

Jednym z niewielu miejsc gdzie można wykonać tego typu masaż jest Centrum Zdrowia w Katowicach. Na stronie znajdziecie też więcej informacji jak umówić się na Masaż balijski w Katowicach.