Festiwal Górski Wondół Challenge już w marcu

Jest nam bardzo miło poinformować, że powraca Festiwal Górski Wondół Challenge. 7-8 marca 2020 widzimy się w Szczyrku. Do Szczyrku po raz dziewiąty zjadą się miłośnicy gór i aktywnego wypoczynku. Liczymy na to, że dziewiąta edycja trzymać się będzie dobrej tradycji bo już wiadomo, że nie zabraknie ciekawych prelekcji, filmów, warsztatów i szkoleń.

Festiwal w zasadzie rozpocznie się już w piątek popołudniu w CH Gemini Park Bielsko-Biała, gdzie Sebastian Litner zabierze Was w świat polskiego freeskiingu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.

Festiwal GórskiA w Szczyrku Festiwal Górski Wondół Challenge staruje w sobotę, jako goście zapowiedzieli się wybitni polscy wspinacze: Kacper Tekieli oraz Andrzej Marcisz. Oboje opowiedzą o swoich wspinaczkowych dokonaniach z 2019 roku. Pomimo tego, że zdarza im się wspinać wspólnie na Wondole każdy z nich wystąpi soli 😉 Goście będą mieli również okazję posłuchać Marka Chmielarskiego, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz Bartosza Malinowskiego, który skończył projekt Wielki Szlak Himalajski. Swoimi historiami podzielą się też Magda Lassota, która przybliży codzienne życie bazy pod Mount Everestem oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która pokazuje, że pomimo przeciwności wytrwałość, pracowitość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować najśmielsze pomysły i zdobywać szczyty.

Dużą atrakcją zapowiada się wizyta Ireneusza Czopa, który wciela się w rolę Macieja Berbeki w filmie „Broad Peak”. Liczymy na smaczki z planu filmowego, który w dużej mierze znajdował się w iście górskich warunkach. Niewtajemniczonym przypominamy, że to pierwszy polski film, którego sceny górskie kręcone były zarówno w Karakorum na wysokości 5600m n.p.m. oraz w Alpach. Pozostając w filmowym klimacie jak zawsze w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge zaprezentowane będą też najciekawsze filmy o tematyce górskiej, między innymi wielokrotnie nagradzane obrazy: „Ostatnia Góra” w reżyserii Darka Załuskiego oraz „Dreamland” Stanisława Berbeki, który osobiście opowie filmie i swojej pracy nad nim.

Jako że misją Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest krzewienie bezpiecznej turystyki górskiej chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w górach oraz pierwszej pomocy. Kolejny raz odbędą się też popularne terenowe warsztaty lawinowe prowadzone przez Sebastiana Fijaka.

Już dziś zapraszamy a więcej informacji znajdziecie w aktualnościach FESTIWALU GÓRSKIEGO

START: 7-8 MARCA 2020 SZCZYRK